Samostatné výstavy 


2008     Světelná pole, Výstavní síň Viléma Wünsche, Havířov
             Střípky světla, ND v Brně – Mahenovo divadlo v Brně
2007     Moje ostrovy, Galerie ZPAP, Opole, Polsko  
             Prosvětlování, Slovácká galerie, Uherské Hradiště
             Mapování, Janáčkovo divadlo v Brně
2006     Kapky světla, Galerie Panský dům, Uherský Brod
             Prostory světla, Galerie Elektra, Luhačovice
             Otisky světla, Literární kavárna Academia, Brno 
             Mapování Ostravy, Nová radnice, Ostrava
2005     Hluboké světlo, Galerie Knížecí dvůr, Hluboká nad Vltavou
             Stopy světla, Galerie Sklep, Hranice
2004     Kruhy světla, smalty, Galerie Creative, Ostrava
             Ostrov světla, Galerie Ostrava, Ostrava  
             Barevné světlo, Galerie Helga, Třinec
             Světlo a stín, Galerie Centrum, Přerov
2003     Tajemství světla, Velká galerie TD, Český Těšín
             Krajiny světla Galerie Ametyst, Ostrava
             Sen o světle, Galerie Dílo, Brno 
             Průnik světla, Galerie Primavesi, Olomouc 
2002     Doteky světla, Galerie Ametyst, Ostrava
             Galerie Solitér, Nový Jičín
             Památník Ferdiše Duši, Frýdlant nad Ostravicí
2001     Hledání rovnováhy,Galerie U Bezručů - DPB, Ostrava
             Galerie Solitér, Nový Jičín
             Galerie Ametyst, Ostrava
2000     Spirála času, Galerie Černá labuť, Praha
1999     Mezi Sluncem a Měsícem, Galerie Křižovníků, Praha 
1998     Dimenze prostoru, Galerie Ametyst, Ostrava
1997     Galerie Ametyst, Ostrava
1995     Výstavní síň V. Wünsche, Havířov
1994     Dům umění, Opava
1992     Galerie Dílo, Ostrava
             Studio Arabesque, Kostnice, Švýcarsko
             Galerie 262, Havířov
1991     Galerie Dílo, Havířov
1990     Galerie Dílo, Opava
             Galerie Kopeček, Ostrava
1989     Galerie Dílo - Poruba, Ostrava
1988     Výstavní síň DK Ostrava Zábřeh
1987     Galerie Pod Podloubím, Olomouc
             DK Ostrava-Výškovice
1985     DK Družba, Ostrava
1984     Obřadní síň, Hlučín
             Galerie DK Vítkovic, Ostrava
1983     Galerie KaSS, Starý Smokovec, Slovensko
1982     Divadlo hudby, Ostrava
             Galerie Divadla Český Těšín
1981     Obřadní síň, Hlučín
1980     DK OKD, Ostrava-Poruba
1979     Galerie Antonína Trýba, Brno


Z kolektivních výstav  


2008    Umění ohně, Galeria Uniwersytecka, Cieszyn, Polsko
            Půjčka z kosmu, skupina In Signum, Bílá galerie, Český Těšín
            Jittzer Gallery, Belleview, Florida, USA
2007    Plenéry ZPAP, Urzad Marszalkowski, Opole, Polsko
            Skupina In Signum, Galeria MBWA, Olkusz, Polsko
            Grafika roku, Clam-Gallasův palác, Praha
            Mezinárodní sympozium smaltu, Galerie Mlejn, Ostrava
            Mezinárodní sympozium smaltu, Galerie uměleckého smaltu a litiny, Frýdlant n. Ostravicí
            All About Art, Belleview, USA
            Mezinárodní trienále smaltu, Kysucká galéria, Čadca, Slovensko
2006    Ve znamení pohádky, Galerie Ametyst, Ostrava
            All About Art, Ocala, Florida – USA
            Plenery ZPAP, Galeria Zacheta, Opole, Polsko
            Mezinárodní trienále smaltu, Muzeum Beskyd Frýdek-Místek
            Kovová plastika, Kysucká galéria, Čadca, SR 
            Plenér, Galerie BWA, Rzeszow, Polsko
            Mezinárodní sympozium smaltu VÍTKOVICE 2006, DKMO, Ostrava
            Skupina In Signum, Galerie Za Oponou, Opava
2005    Alchymie, Galerie Na Hradě, Ostrava
            Ostravští Ostravě, Galerie Na Hradě, Ostrava
2004    Skupina In Signum, Galerie Ametyst, Ostrava
            Grafika roku, Clam-Galaisův palác, Praha
2003    630 cm2 - Mail-Art Ostrava 2003, Nová síň, Ostrava
            Mezinárodní sympozium keramiky, Olomouc
            4. mezinárodní trienále smaltu 2003, Muzeum Beskyd, Frýdek-Místek
            Mezinárodní sympozium smaltu, Galerie uměleckého smaltu a litiny, Frýdlant nad Ostravicí
2002    Bez pochyb - Výtvarná skupina In Signum, Galerie Ametyst, Ostrava
            Deset, výstava skupiny In Signum, Výstavní síň V. Wünsche, Havířov  
            Skupina In Signum, Galerie Lužánky, Brno
            Cesty ke světlu, Zámecká galerie Chagall, Karviná
2001    In Signum - Prostor pro 9 hlasů, Galerie Mlejn, Ostrava  
            Rezonanční pole - výstava výtvarné skupiny In Signum, Zámecká galerie, Vsetín  
            630 cm2 - Mail-Art Ostrava 2001
2000    Via Dolorosa, Výtvarné centrum Chagall, Karviná zámek
            Salon 2000, Průmyslový palác, Praha
            Výtarná skupina In Signum, Galerie ZŠ J. z Poděbrad, Ostrava
            Cesta - Mezinárodní sympozium, Long Ago and Far Ahead, Tábor
1999    Ostrava ve výtvarném umění, Výtvarné centrum Chagall, Ostrava
            Čas setkání - výtvarná skupina In Signum, Zámek Mnichovo Hradiště  
            Galerie Podkova, Olomouc  
            Poland-plenér Poraj, Tychy, Katowice
            630 cm2 - Mail Art Ostrava, Nová síň, Ostrava
            Průsečíky času - výtvarná skupina In Signum, Galerie Ametyst, Ostrava  
1998    V jasném světle - výtvarná skupina In Signum, výstavní síň Městského muzea, Krnov
            V jasném světle - výtvarná skupina In Signum, Nová síň, GVUO, Ostrava
1997    630 cm2 - Mail Art Ostrava, Nová síň, Ostrava
            Učitelé SUPŠ, DJM, Ostrava
            Skupina In Signum, Polabské muzeum, Poděbrady
            Skupina In Signum, Historické muzeum, Slavkov u Brna
            Skupina In Signum, Galerie Ametyst, Ostrava
            Skupina In Signum, Muzeum Beskyd, Frýdek-Místek
1996    Učitelé SUPŠ, Muzeum Katowice, Poland
            Výtvarná skupina In Signum, Galerie Ametyst, Ostrava
            Výtvarná skupina In Signum, Galerie mladých U Řečických, Praha
1995    Trienále keramiky, Taiomi, Japan
1994    Situace 94, Výstavní síň V. Wünsche, Havířov
1993    Czech Paintings, Maskova Gallery, London, UK
            Festival čes. a slov. umění, Antwerpen, Belgie
1992    Trienále keramiky, Taiomi, Japan
            Salón UVU 92,93, Dům umění, Ostrava
1991    Slezský salón, Dům umění, Opava
            Výstavní síň V. Wünsche, Havířov
            Životní prostředí, Dům umění, Ostrava
            Kresba a grafika, Nová síň, GVUO,  Ostrava
            Antlitz, Tegernsee, SRN
1990    Současná keramická tvorba, Slezské muzeum, Opava
            SALON výtvarných umělců ostravské oblasti, Dům umění, Ostrava    
1989    Keramono, Galerie Újezd, Praha
1985    Současná výtvarná tvorba Opavska, Dům umění, Opava
            Generace, DK Ostrava
1982    Salón mladých, Bruselský pavilón, Praha
1981    Bezručova Opava, Skupina X, Opava
1980    Generace, DK Ostrava
1978    Trienále 15/30, Dům umění, Brno
 

Sympozia

1999  Mezinár.  malířský plenér, Poraj, Polsko
2000  Mezinár. sympozium Long Ago and Far Ahead, Tábor 
2002  Mezinár. sympozium keramiky Olomouc (ČR)
2003  Mezinár. sympozium smaltu, Frýdlant n. O. (ČR)
2005  Mezinár. sochařské sympozium Plesná (ČR)
2006  Medzinár. sochárske sympózium Oščadnica (SR)
2006  Mezinár. sympózium smaltu Vítkovice (ČR)
2006  Mezinár. sochařské sympozium Sedliště, (ČR) 
2006  Mezinár. sympozium keramiky - Paczkow (PR)
2006  Mezinár. plenér v Myczkowcach (PR)
2007  Mezinár. sympózium smaltu Frýdlant n.O. (ČR)
2007  Mezinár. sympozium keramiky, Paczkow (PR)
2007  Mezinár. malířský plenér v Myczkowcach. (PR)