Velká módní přehlídka se uskuteční v pátek 28. března v Domě kultury města Ostravy.

 

Už desetiletá tradice exkluzivních módních přehlídek firmy Magic Helena láká každý rok na pražský Žofín vybranou společnost. Nyní poprvé se přehlídka stěhuje také mimo Prahu. Motto přehlídky zvolili autoři záměrně stejné jako před deseti lety „Šaty dělají člověka“. Nechali se inspirovat atmosférou  40. a 50. let, dobou elegantních dam, galantních gentlemanů, upravených účesů, stylových linií a jiskřivých doplňků. Ostrava se svým současným překotným rozvojem stává dalším českým centrem módy, jak ostatně dokládá i dámská kolekce Codia Ostrava. Autorská kolekce dámské módy Dagmar Střížové, módní návrhářky a spolumajitelky ostravské firmy Codia, splňuje veškeré podmínky námětu: „Je elegantní, ženská, klasická, v retro stylu a in,“ nadšeně o ní hovoří marketingová ředitelka firmy Magic Helena Daniela Klimtová. Dále se diváci mohou těšit na pánskou kolekci Magic Helena, kůže a kožešiny Kary Trunov, sluneční brýle Optiky Horus, stále žádanou jabloneckou bižuterii, spodní prádlo Luna, klobouky z Tonaku a obuv Baťa. Na plátně se vystřídají Audrey Hepburn, Grace Kelly, Marylin Monroe nebo Adina Mandlová jako symbol noblesních šatů, luxusních šperků a kožešin. Celkovou atmosféru doladí stylová hudba, účesy, líčení společně s prezentovanými modely.

Program bude stejný, kterému loni v listopadu tleskal zaplněný Žofín, jen moderátor bude jiný, Jana Čenského vystřídá šarmantní Tomáš Krejčíř, který navíc  jako novodobý Fred Astaire doprovodí zpěvačku Dášu Zázvůrkovou a její Fly me to the Moon.

„Módní přehlídky moderuju často a rád,“ říká hvězda televizního Bailanda Krejčíř, „ne že bych módu nějak šíleně prožíval, ale na ženách mě krásné šaty baví a sám se taky rád dobře oblíkám . A do Ostravy se navíc dost těším. Nejenže tam mám dost kamarádů, ale ještě můžu spojit návštěvu s pracovními věcmi,“ prozradil krejčíř. S ostravským studiem České televize totiž začal připravovat pořad o bio a konvenčním zemědělství, jehož autorkou je Petra Kruntorádová. Snad bude tedy chvilka času zastavit se i za kolegy do televizního studia,“ plánuje Krejčíř.

I. G.

Foto: Tomáš Moučka