statutární MĚSTO Ostrava

magistrát

Prokešovo náměstí 8

729 30 Ostrava

 

 

 

 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

 

Ostrava 8. listopadu 2007

 

 

Ostrava uvažuje o novém stadionu

 

 

 

 Do poloviny roku 2010 by měl v Ostravě na místě současného městského stadionu stát nový atleticko-fotbalový stadion. S celkovou kapacitou 22 500 sedících diváků na zastřešených tribunách, s pěti vstupy a 39 turnikety, s novými šatnami, technickým zázemím, prostory pro média a skoro tisícovkou VIP míst.

  

Odhadované náklady na rekonstrukci stadionu jsou 1 miliarda, další až jednu miliardu ze státního rozpočtu by měla spolknout infrastruktura.

V tuto chvíli vedení města uvažuje o tom, že by došlo k novému jednotnému zastřešení všech tribun stadionu a o navýšení sedadel.

  

„Národní sportovní centrum Morava“ reprezentativní multifunkční stadion pro fotbal a atletiku bude splňovat náročné mezinárodní normy nejen pro každoroční Zlatou tretru ale i pro prvoligový fotbalový klub, který v současné době hraje na nevyhovujícím stadionu na Bazalech s povolenou výjimkou do roku 2010. Možnost spolupůsobení dvou fotbalových klubů na jednom stadionu byla projednána s představiteli FC Baníku i FC Vítkovice.

Město Ostrava má v současné době zpracovaný investiční záměr a uvažuje o financování stavby a provozu formou partnerství veřejného a soukromého sektoru (PPP).

Andrea Vojkovská, tisková mluvčí MMO

 

 

 

      

 

Vizualizace Národního sportovního centra Morava