František Řezníček
 (nar. 23. května 1954 v Palkovicích, zemřel  1. července 2007  v Hukvaldech)

  František Řezníček se zabýval od svých patnácti let fotografováním. Jako náruživý fotoamatér se zúčastnil řady fotosoutěží a výstav. Fotografem se vyučil v roce 1980. V letech 1980 - 1990 pracoval v propagaci a zároveň spolupracoval s řadou redakcí deníků a časopisů. V r. 1990 založil svůj samostatný fotoateliér specializovaný na technickou a reklamní fotografii. V posledních dvaceti letech byl člověkem, bez jehož účasti a práce si nelze představit ani pořádání pravidelných setkání fotografů. Podílel se také na organizování výstav v Galerii 7, která byla otevřena na Chelčického ul. v Ostravě. Brzy získal uznání i jako galerista.
  Fotografoval nejen kulturní akce, zejména na území Ostravska (Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy, Folklor bez hranic aj.), byl dlouholetým spolupracovníkem ostravských divadelních scén a zachycoval nejrůznější pozoruhodné kouty Ostravy a jejího okolí. Pracoval stále pro regionální média a statutární město Ostravu. Pro městský obvod Mariánské Hory a Hulváky nafotil snímky do publikace vydané k stému výročí povýšení obce na město. Své fotografie rovněž vystavoval,  např. ve foyeru ostravské Nové radnice. Byl předsedou Fotoklubu Ostrava.

  V neděli 1. července 2007 odpoledne při orchestrálním koncertu Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity, který se konal v rámci festivalu Janáčkovy Hukvaldy, se František Řezníček zřítil z ochozu hukvaldského hradu. Pád z více než devítimetrové výšky nepřežil. Neštěstí se stalo přímo před zraky návštěvníků kulturní akce. Fotograf se snažil získat snímky orchestru ze zákulisí, proto i přes zákaz vstupu vylezl na hradní zídku. Ačkoliv byli přímo na místě dva lékaři, nedokázali mu již pomoci.


Napsali o něm