Lázně Moravská Ostrava

Sokolská tř. 2590, Moravská Ostrava,  tel.: 596 977 732,  www.sareza.czOpět otevřeno!

V období od 1.září 2008 do poloviny července 2009 proběhla II. etapa rekonstrukce dosavadních Lázní Moravská Ostrava, při které byla realizována komplexní modernizace vnitřních částí objektu a současně rekonstrukce vnějšího pláště budovy, rozvodů vody a kanalizace, vzduchotechniky a rozvodů elektroinstalace. Návštěvníci se nyní mohou těšit mimo jiné na modernizovaný provoz vodoléčby a relaxace, wellnes provoz  s celou řadou služeb - aromaterapií, tepidáriem, solnou párou, infrasaunami, sluneční relaxací, vodní relaxací a masážemi. Nechybí ani solární studium a zcela nová vodní jeskyně, vybudovaná v prostorách bývalého CO krytu. Nachází se zde malá vodní řeka, masážní lůžka a protor  vodní hudbou.  Areál je navíc doplněn o oblíbený venkovní a vnitřní tobogán. Den otevřených dveří 15.7. 2009 využilo k prohlídce komplexně zrekonstruovaného objektu více než 500 zájemců z řad veřejnosti. VODNÍ SVĚT SAREZA uvítal své první návštěvníky 17.7.2009.Lázně Moravská Ostrava jsou v současnosti uzavřeny. Důvodem je další etapa rekonstrukce.

Zájemci mohou využívat klasické a baňkové masáže ve Sportovní hale Ostrava-Přívoz, na ul. Hrušovské.
Objednávky na tel 596 977 732 nebo přímo na místě.SAREZA, městská obchodní společnost Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s. r. o., připravila v návaznosti na zahájení  II. etapy rekonstrukce Lázní Moravská Ostrava akci Den otevřených dveří tohoto objektu. Zájemci měli možnost v pondělí 1. 9. 2008 v době od 10 do 16 hodin navštívit dlouhodobě uzavřené vnitřní prostory lázní a prohlédnout si za doprovodného výkladu současný stav budovy. Mimo jiné byly veřejnosti zpřístupněny i prostory nacházející se přímo pod bazénovou vanou, dále prádelna a také kryt civilní ochrany, který se v rámci rekonstrukce promění ve vodní svět s podvodní jeskyní, malou řekou a hydromasážemi. Předpokládá se, že tato investiční akce bude dokončena v červnu 2009.  (Foto: Eva Kotarbová, také reprofoto objektu po rekonstrukci. Autor vizualizace ing. Kamil Burkovič, Arming., spol. s r. o.)

1. Fotografie ze Dne otevřených dveří:
 
Vestibul jodové lázně vodoléčba

dříve dámská šatna, posilovna staré stroje v prádelně  48 let stará, funkční  pračka

Foto: 1. Vestibul, 2. Místnost pro před léty zrušené jodové koupele, 3. Vodoléčba, 4. Místnost posilovny, 5. a 6. Téměr padesát let staré, stále funkční stroje v prádelně, které by byly zajímavé jako muzejní exponáty

Více foto:


2. Vizualice lázní po rekonstrukci


Exteriér vestibul 2 vanové koupele

vodní svět vnitřní prostory  restaurace  
Vloženo 1. 9. 2008
 


Rekonstrukce Lázní Moravská Ostrava - II. etapa - vnitřní areál

    V rámci uvedeného projektu se jedná o II. etapu celkové rekonstrukce areálu lázní Moravská Ostrava V letech 2006 a 2007 došlo k realizaci I. etapy rekonstrukce areálu, spočívající v obnově a rekonstrukci původního venkovního koupaliště se současnou modernizací a rozšíření bazénových van z  nerezové oceli rozčleněných na plaveckou a relaxační část a doplnění vodních atrakcí - návštěvníci mají v současnosti k dispozici skalisko s vodopádem, masážní a vzduchová lůžka, masážní lavice, chrlič s ostrůvkem, šplhací síť, dětské brouzdaliště, dnovou masáž, lezeckou stěnu a skluzavku. Dále došlo ke kompletní výměně a modernizaci bazénové technologie, doplnění funkce občerstvení a sociálního zázemí a současně k obnově chodníků a komunikací v areálu včetně vybudování dětského hřiště. Náklady na I. etapu byli 103 500 000 Kč.
    Na tuto investiční akci nyní navazuje realizace II. etapy rekonstrukce Lázní Moravská Ostrava, spočívající v modernizaci vnitřních částí objektu. Bude provedena rekonstrukce vnějšího pláště budovy (výměna oken a dveří, zateplení budovy, rekonstrukce střešního pláště), rozvodů vody a kanalizace, vzduchotechniky a rozvodů elektroinstalace.
    Prostorově jde o vstupní vestibul, restauraci - občerstvení, výměníkové stanice a posilovnu. Dále zde bude umístěn modernizovaný provoz vodoléčby a relaxace, wellnes provoz - aromaterapie, tepidárium, solná pára, infrasauny, sluneční relaxace, vodní relaxace a masáže, solární studio, a v  místě současného CO krytu malý vodní svět - malá vodní řeka, masážní lůžka, vodní jeskyně a prostor s vodní hudbou. Interiéry budou vizuálně připomínat turecké lázně. Součástí rekonstrukce bude také nové řešení vstupního vestibulu s potřebným sociálním zázemím, včetně rozšíření šatnového zázemí a
modernizace provozu prádelny. Areál bude navíc doplněn o venkovní a vnitřní tobogán. Předpokládané náklady jsou asi 110 000 000 Kč.

Gabriela Gödelová
manažerka pro marketing a public relations
Sportovní a rekreační zařízení města Otravy, s.r.o.


Ozdravné centrum Ještěrka
městský obvod Radvanice a Bártovice